ORTAK KATILIM OSGB İSG HİZMETLERİ LTD.ŞTİ.

ŞİRKETİMİZ

Ortak Katılım, 2013 yılında kurduğu şirketi kurumların ihtiyaçlarını tek elden çözme misyonunu devam ettirmiş ,saha tecrübesi ve deneyimini bu alanda kurumların hizmetine sunmuştur.Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi, 6331 sayılı İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU ile işyer- lerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi amacıyla alınması zorunlu kılınan İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve Diğer Sağlık Personel hizmetlerini kurumlara sağlamak amacıyla kurulmuştur.

ORTAK KATILIM OSGB

İş Sağlığı ve Güvenliği artık günümüz iş hayatında bir yaşam biçimi haline gelmeye başlamıştır. İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünün topluma yerleşmeye başladığı ve gelecekte hayatımızın ayrılmaz bir parçası olacak bu hizmetlerin sürdürülebilir olması için çalışan Ortak Katılım; İş Güvenliği Uzmanları, İşyeri Hekimleri, diğer sağlık personeli, eğitmenler ve profesyonel operasyon ekibiyle kurumlara yurtiçi ve yurtdışından en hızlı, kaliteli hizmeti vermeyi hedeflemektedir. .Ortak Katılım, müşterilerine profesyonel hizmet vermek adına bilgi işlem altyapısına da ciddi yatırımlar yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Kurmuş olduğu Koordinasyon Departmanı ile İş Güvenliği Uzmanlarını ve İşyeri Hekimlerini proje bazında anlık takip edebilen Ortak Katılım, bu alanda kendini sürekli geliştirmekte ve yenilemektedir. Sektörde büyük firmalar ile anlaşmalarımız bulunmaktadır. Bu şirketlerin A'dan Z'ye bütün OSGB hizmetlerini tüm ekibimizle sağlamaktayız.

HİZMETLERİMİZ

  • İş Sağlığı Hizmetlerimiz
  • Sağlık Risklerinin Belirlenmesi
  • Sağlık Danışmanlığı
  • Periyodik Sağlık Taramaları
  • Acil Durum Eylem Planlaması
  • Risk Analizi Hizmeti
  • Sağlık Eğitimi

ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ VE TEHLİKE SINIFI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan “İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tehlike Sınıfları Tebliği” 25 Kasım 2009 tarih ve 27417 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İlgili yönetmelik, daha önce yayımlanan “işyeri ortak sağlık ve güvenlik birimleri ile Ortak Sağlık Güvenlik Biriminin Çalışma esas ve usulleri” hakkındaki yönetmelik çerçevesinde faaliyet gösterecek olan “Ortak Sağlık Güvenlik Birimi“nin de yetkilendirilme ve çalışmaya başlamalarını sağladı. İlgili yönetmelikçe Tehlike Sınıfı Belirleme Komisyonu’nun görüşleri doğrultusunda işyerlerinin iş sağlığı ve güvenliği açısından yer aldığı Tehlike Sınıfları Listesi aşağıdaki başlıklardan oluşur.

ORTAK KATILIM | OSGB